צור קשר


 • פסיכותרפיה
  • הדרכה
   • פרטי הקליניקה

    פסיכותרפיה

    רובם הגדול של הפונים לפסיכותרפיה עושים זאת כי כואב להם. את חלק מהכאב הזה אפשר לשנות בתוך מערכת יחסים טיפולית, חלקים אחרים עשויים לעבור טרנספורמציה, וחלקים אחרים מן הכאב אנחנו נקראים ללמוד ולקבל.

    עבורי, פסיכותרפיה נוגעת בתמיכה במשימת החיים של היות אנושי/ת. ישנן דרכים נוספות לסייע לנו לבטא את כל אנושיותנו, וכמו דרכים אחרות – איננו יכולים לגמרי להשלים את התהליך הטיפולי (אין משמעות הדבר שטיפול הוא דרך חיים, רק שאיננו ניתנים לתיקון...), זהו תהליך מתמיד של חזרה הביתה.

    אני מציע פסיכותרפיה ארוכת-טווח כמו גם תהליכים טיפוליים ממוקדים, ולפיכך קצרי-טווח. עבדתי עם מטופלים ומטופלות שהגיעו עם סוגים רבים של כאב ושל כמיהה, החל ממצבים פסיכולוגיים וגופניים קיצוניים, דרך כאבים הקשורים במיניות ובמערכות יחסים וכלה בעבודה טיפולית שכוונה לאפשר לחיים לזרום ביתר חופשיות בתוך חיי המטופל/ת.

    הטיפול הוא מפגש משותף, ואנו נעבוד יחד בתוכו, אני מבטיח לתקשר באופן בהיר ומכבד ובשקיפות ככל שאני יכול. אעשה ככל שביכולתי להיפגש אתך כאדם ולסייע להקל חלק מכאביך ולקבל אחרים: לשנות את מה שניתן ולקבל את שאינו ניתן לשינוי. משמעות הדבר שנעבוד יחד להשיג את מטרותיך באופן יצירתי, גמיש ומשחקי. אך יתר על כן, משמעות הדבר ששנינו ניכנס למערכת יחסים ונשתדל להיות אמיתיים בתוכה – ולשתף זה את זו/ה בחוויית היותנו גופים-בקשר. 

     גבולות הטיפול המקצועיים מאפשרים חקירה בטוחה, מאתגרים אותנו להיות אנושיים יותר, לקחת סיכון ולהרשות לעצמנו להיות אינטימיים. יחד נטפח קשר לא-אלים עם עצמנו ואחד עם השני/ה, וגם נאמץ וניקח אחריות על הצללים של אישיותנו והמורכבות שמגיעה אל הקשר הטיפולי מתוך תשוקותינו, פחדינו ותקוותינו הדומות והאחרות.

    תחילתו של טיפול היא תהליך מאתגר מטבעו של היפתחות לאדם אחר, חשיפה עצמית וגילוי של חלקים נעימים ונעימים פחות על עצמנו. מתוך היכרות עם הפגיעות שבהגעה לטיפול, אני משתדל להיות רגיש לבושה עמה אנו מגיעים ולמצוא איזון בין תמיכה לאתגור. איני מכיר תהליך קסום או רוחני יותר מהמפגש הבינאישי ומאמין שקשר טיפולי טוב יכול להוביל לשינוי משמעותי ומיטיב בחיינו.

    שיטת הטיפול שלי היא Integrative-Mindbody-Therapy, שהיא אינטגרציה בין שלוש גישות טיפוליות עיקריות: פסיכותרפיה התייחסותית, פסיכותרפיה גופנית ועבודה עם טראנס. מהפסיכותרפיה הגופנית למדתי לכבד את הגוף, לתת מקום להנאה ולפעימת החיים שלנו ולסמוך על גופי כמצפן בעבודתי. מהיפנוזה, NLP  ועבודה שמאנית למדתי לעבוד עם מצבי תודעה חלופיים וליהנות מהפוטנציאל הפורה והמיטיב שבטראנס. מפסיכואנליזה התייחסותית למדתי לכבד תהליכים לא מודעים, לרקוד בין מרחבים הדדיים לאסימטריים בטיפול, להתמסר למערכת היחסים הטיפולית ולסמוך על התהליך. לפרטים על משך הטיפול, פרטי תשלום, ביטולים ושאר פרטים קליניים אנא הקליק/י כאן


    כיצד נראה סשן של-IMT?
    הטיפול עשוי לערב כלים טיפוליים רבים (החל משיחה, דרך עבודת נשימה או מגע, לעבודה עם טראנס), אך האינטגרציה בין השיטות מתבטאת בעיקר בהתמקמות הטיפולית. משמעות הדבר שהמטפל/ת סקרנ/ית לגבי תהליכים גופניים (של המטפל/ת והמטופל/ת) ולגבי מצבי תודעה חלופיים המתרחשים באופן טבעי במפגש. מגוון הכלים הגופניים ותהליכי הטראנס פותחים צוהר לממד רחב של עשייה טיפולית. הטיפול יכול להיראות כמו פסיכותרפיה פסיכודינמית (טיפול פסיכולוגי), אך המטפל/ת יהיה מכוונן לזרמי תקשורת לא מילוליים ומוכן/ה לעבוד עמם באופן ישיר ולא מתווך.


    © כל הזכויות שמורות לד"ר אסף רולף בן-שחר | צילום: כרמלה קיט
    tivonet